מאמרים מקצועיים

מערכת Bluetooth חדשה ומהפכנית לליקוי שמיעה

Bluetooth חדשה ומהפכנית לליקוי שמיעה

במסגירת הסקירות שאנחנו מביאים על מוצרים חדשים ומעניינים אנחנו שמחים להציג לכם את אחד המוצרים המעניינים שיצאו לאחרונה בעולם ולאחרונה אף נחתו בארץ. מדובר במערכת הגברה Bluetooth לבעלי שתל קוכלארי ומכשירי שמיעה עם מצב T-Coil.

המערכת, הקרויה Quattro 4.0 הינה תוצרת חברת Clear Sounds ארה"ב המתמחה בציוד לליקוי שמיעה.

המערכת הינה שרשרת לופ (loop) משוכללת המבוססת על השראה אלקטרו-מגטנית (Telecoil) שבעזרת קישורית Bluetooth מאפשרת חיבור אלחוטי לאינסוף אביזרים כגון טלפון סלולרי, מחשב, טלוויזיה וכו'.
מה שמפתיע היא שהמערכת אינה דורשת מכשירי שמיעה ומאפשרת חיבור אוזניות סטנדרטיות ובכך הופכת למגבר אישי, דיבורית אלחוטית או כאוזניות לטלוויזיה.

מערכת Bluetooth חדשה ומהפכנית לליקוי שמיעה

מאפיין נוסף ומעניין שמגיע עם המערכת הוא מיקרופון אלחוטי נשלף, שהופך את המערכת הזאת למיני מערכת FM ניידת. בפירוק המיקרופון מהשרשרת המיקרופון מתחיל לשדר לשרשרת עד לטווח של 10 מ'. מאפיין זה שימושי במיוחד בזמן הרצאות, ישיבות או סיטואציות בהן יש רעש רקע המקשה על השמיעה, בכך שקול הדובר משודר ישירות אל מכשיר השמיעה/שתל השבלול של המשתמש בשרשרת, תוך הפחתה משמעותית של רעשי הרקע.
מערכת Bluetooth חדשה ומהפכנית לליקוי שמיעה
ביצועי המערכת והאפשרויות הרבות שהיא מציעה הביאו את יצרנית השתלים Med El להוסיף את המערכת לערכות השתלים למושתלים החדשים.

לסיכום, מדובר באחד המוצרים המעניינים והחדשניים שיצאו לאחרונה בשוק האביזרים לליקוי השמיעה. אין ספק שקישוריות אלחוטית תאפשר לבעלי מכשירי השמיעה והשתלים גמישות גדולה יותר והתמודדות טובה יותר עם אתגרי השמיעה היום יומיים.

עוד מוצרים בלוטות' – אוזניות בלוטוס לכבדי שמיעה